| hotterinsummer a întrebat:

Sunt la Liceul De Arta Octav Bncila (la arte plastice) si in timpul liber as vrea sa desenez ceva dar nu stiu ce d'oh! imi zice-ti voi?winkingkiss

Răspuns Câştigător
| SteauaNordului a răspuns:

Ce ar fi daca ai transpune in imagini viata asa cum o percepi tu? eu daca as putea as desena strada asa cum ma lovesc de ea in fiecare zi, as desena copilul, as desena batranul. daca nu as avea asemenea sursa de inspiratie atunci as desena peisaje si flori, animale si fericire big grin

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Du-te într-o cîrciumă, ieşi pe nişte dealuri în afara orşului(cred că sînt pe la voi), ceva biserici, nişte case de mahala, capete de copii, flori, păsări, peisaje de iarnă, maluri de rîuri, nişte pescari, o stradă cu oameni, natură moartă, incinta unui stadion, capete de bătrîni, nişte lăutari, etc.

| rotariurazvan a răspuns:

Poti incerca sa desenezi ceva un meisaj sau ce simti tu in acel moment de asemenea poti face desene pe tema de natura statica sau sa faci diferite portrete in diferite circumstante, baftahappy