| anonim_4396 a întrebat:

Sunt nou pe acest site.as dori sa stiu si eu cui ii plac manelele? eu sunt fan guta.

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Fara numar rolling on the floor

60 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@beautykillls-fara suparare, insa tocmai mi-am dat seama ca inteligenta nu este strans legata de genul de muzica pe care il asculta o persoana.ca de exemplu, tu.chiar esti pe langa subiect.eu nu am intrebat daca sunt un element de cultura, ci daca va plac.imi pare rau pentru tine, raspunde strict la intrebare, sau ai dreptul legal de a tace.multumesc.

| ines a răspuns:

Da ascult manele si cred ca fiecare poate asculta orice gen de muzica fara sa jicneasca

| smaranta a răspuns:

Arta si cultura nu gluma... oricm BINE AI VENIT! poate iti schimbi intre timp gusturile...

| crissstina a răspuns:

Pai adevarat, zicala " Gusturile nu se discuta " spune tot, dar nu ma pot abtine. Oameni buni, de ce va plac? Sunt o lipsa totala de incultura. Daca ar fi fost cu adevarat frumoase, sa iti transmita ceva, ar fi fost difuzate in toata lumea, pe tot globul. Dar Romania este singura tara de pe glob unde se asculta aceste odiosenii, ca dovada ca suntem niste inculti. Tot mai multi tineri asculta manele, nu cred ca ati auzit in viata voastra de Michael Jackson, Beatles, Elvis Presley, Joe Dassin. Acestia sunt adevaratele simboluri ale muzicii, adevaratele valori ale lumii muzicale.Nu pot sa te fac sa iti schimbi gusturile, dar incearca si alt ceva, poate iti va placea. " Incercarea moarte n-are".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@crissstina -crezi ca daca jonh lenon ar fi trait, ar fi avut succes intr-un duet cu adrian copilul minune?

| beautykillls a răspuns:

Pai ar fi mai normal sa fi pus in sectiunea timp liber. nu am nimic cu manelele dar pur si simplu am luat-o ca o jignire la adresa artei si culturii sa pui o astfel de intrebare.si tare inteligent mai esti draga. chiar ai niste replici de nota 10. "sarcasm". replica ta chiar nu are sens. ai incercat prea mult sa te dai destept

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@beautykillls -vai tu, unde era criticul de arta..., sa spunem ca a fost intentionat pusa la acea categorie, sa vedem cate persoane vor sa para ceea ce nu sunt.si uite, te-am gasit chiar pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Piesa aia cu "...sa nu ma minti, sa nu ma minti..." cine o canta? Ma poti ajuta si pe mine?hee hee

| lia a răspuns:

De gustibus non disputandum!
Dragul meu @iubymondialul, dupa disputa de aseara iti urez un sincer si calduros Welcome laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dora-esti cam pretentioasa.tocmai la acea piesa ai gandit si tu cand ai pus intrebarea? o intrebare mai simpla nu puteai sa-mi pui?
@lia-dupa formula de politete, dragul meu, de ce nu ai mai pus in paranteza ca se doreste a fi o ironie? precum in privat. rolling on the floor

| lia a răspuns:

Mai, dar tu chiar nu stii ce este aia diplomatie, vrei sa aduc si eu in discutie, public, ce am vorbit in privat? Siguur vor fi multe paranteze laughing

| scriitor a răspuns:

Eu sunt Scriitor. Tu pâna la urmă eşti iubymondialul sau Fan Guta? Aşa un nume înca nu am auzit, dar mă rog...
Să-ţi răspund la întrebare: Cui îi plac manelele?
De regulă celor afoni şi inculţi, precum Vanghelie (garantat). Dar uneori se mai infestează şi câte un om...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@scriitor-eu sunt iubymondialul, si sunt fan guta. ce, nu prea merge? mai incerc atunci. data viitoare, imi voi schimba nimic-ul. sper sa am inspiratia sa aleg unul care sa mearga cu ambele variante. iar cat privesc manelele, in mare parte ai dreptate, insa problema este ca se infesteaza foarte multi culti. dar sa fim sinceri, la o petrecere, merge o manea, nu? crezi ca la o aniversare ar dori cineva sa asculte simfonia a 9 de bethoveen? rolling on the floor

| Zâmbărici a răspuns:

Yo ascult manele big grinbig grinbig grin dansezi pe unele de rupilaughinglaughingtongueiar altele sun tchiar de sofleth:X:X:X

| Zâmbărici a răspuns:

M-am luat de subiectul cu manelele si am uitat sa-ti urez bun venitlaughing)
Deci bine ai venit!laughinglaughing

| Elena0210 a răspuns:

Buna! In primul rand bun venit in comunitatea noastra. Sper sa te ajute raspunsurile noastre si sa poti ajuta si tu la randul tau!
Cat referitor la intrebarea ta, eu ascult manele foarte rar. De fapt depinde de starea mea de spirit si mai ales de melodie. Sunt si manele frumoase dar si unele ingrozitoare! Dar suntem intr-o tara libera si fiecare cu gustul lui! Daca tot esti fac manele recomandami si mie cateva manele triste poate o sa-mi placa!

| Elena0210 a răspuns:

Buna! In primul rand bun venit in comunitatea noastra. Sper sa te ajute raspunsurile noastre si sa poti ajuta si tu la randul tau!
Cat referitor la intrebarea ta, eu ascult manele foarte rar. De fapt depinde de starea mea de spirit si mai ales de melodie. Sunt si manele frumoase dar si unele ingrozitoare! Dar suntem intro tara libera si fiecare cu gustul lui! Daca tot esti fac manele recomandami si mie cateva manele triste poate o sa-mi placa!

| Elena0210 a răspuns:

Buna! In primul rand bun venit in comunitatea noastra. Sper sa te ajute raspunsurile noastre si sa poti ajuta si tu la randul tau!
Cat referitor la intrebarea ta, eu ascult manele foarte rar. De fapt depinde de starea mea de spirit si mai ales de melodie. Sunt si manele frumoase dar si unele ingrozitoare! Dar suntem intro tara libera si fiecare cu gustul lui! Daca tot esti fac manele recomandami si mie cateva manele triste poate o sa-mi placa!

| RamonaMn a răspuns:

Welcome!winking

Cum mie-mi place un gen de muzica asa si tie iti plac manelele.Si inca o data Bine Ai venit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Felicitari. Clar gusturile nu se discuta, iar un om nu se judeca dupa ce muzica asculta, dupa modul in care se imbraca, dupa nick, dupa culoare, dupa cate clase are sau nuwinking. Schimba`ti nick`ul, probabil daca ai avea Beethoven ai face parte dintr-o clasa de intelectuali dupa unii. laughing Asa ca asculta in continuare ce iti place tie happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor pentru ''primire''insa tin sa va anunt un lucru, nu imi plac manelele, dar chiar nu am absolut nimic cu cei ce asculta manele. oricum, inca o data va multumesc. sper sa ma ajutati sa ma simt bine aici, printre voi.hee hee

| eliza a răspuns:

Mie nu-mi plac deloc, le detest mai bine ceii care asculta manele ar trebui sa se ineparteze. stiti am o intrebare iubitorilor de manele : ce intelegeti prin muzica aia? si fara suparare acea muzica este o prostie totala. o tampenie. o da si bun venit pe site. pa!

| iulya a răspuns:

Nici mie nu imi plac. dar nu am nimic cu cei care asculta acest gen de muzica...Sincer, v-ati facut de ras cu roxi... fernando de la caransebes.sau cum ii cheama...mai bine lasati-va de manele si ascultati muzica buna nu toate resturile...winking

| hanry a răspuns:

Mai bine cu manele decat cu Tokyo Hotel si gasca care se formeaza (aia emo)

Răspuns utilizator avertizat
| Klara a răspuns:

Lui Nati Meir ii plac manelele. A zis chiar el!

| feli_4984 a răspuns:

M-am mirat cand am vazut raspunsul tau la intrebarea mea dar cand am vazut ca iti plac manelele mi-am dat seama ca tu mai mult de atat nu poti...eu am pus o intreabre de care tu nu trebuia sa-ti bati joc dar cum am mai spus doar atat poti...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate, pe aici nu asculta nimeni rock?raised eyebrows

| Chuck a răspuns:

Ce-au sarit astia de mai sus. Ca sacalii laughing)

Răspuns utilizator avertizat