| wannabe a întrebat:

Sunt si eu curios, ce personalitate o considerati un geniu si de ce? cel mai amanuntit raspuns va primi o fundita.

Răspuns Câştigător
| yoo23 a răspuns:

Leonardo da Vinci.
a realizat cea mai fabuloasa pictura a tuturor timpurilor, si altele foarte celebre
in afara de pictor mai era sculptor, arhitect și om de știință.
a facut schite in realizarea avioanelor.
a inventat foarfeca
si multe altele... dar nu mai tin minte. Dai search pe wikipedia.

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Einstein: a descoperit teoria relativitatii cu ajutorul careia mintea omeneasca a patruns taina echilibrului si armoniei din Univers.

| LetyArob a răspuns:

Eu cred ca un geniu a fost cel care a inventat computerul cum este azi! Asa minune mai rar! Sa poti sa te vezi si sa vorbesti cu oamenii de la mii de km, sa gasesti informatii si orice altceva te intereseaza doar deschizand calculatorul! Asta e parerea mea de copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai Eminescu.
Pur si simplu, il ador! A fost unul din putinele genii ale Romaniei, si in plus, toti erau invidiosi pe desteptaciunea lui. Desi a murit de tanar inca ne incanta versurile sale sincere. El va ramane forever un geniu al acestei tari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca esti superbbatting eyelashes

| pixbitza a răspuns:

Michelangelo. grozav om! citeste volumele "Agonie si extaz" sunt superbe.