| rafaella1223 a întrebat:

Tocmai mi-am luat o camera fuji av200 si cand filmez, pe la jumatatea filmului, se aude intrerupt. Iar uneori nici nu imi apare filmul pe care l-am facut: "eroare de citire". Nu inteleg de ce! Ce sa ii fac sa isi revina?

1 răspuns:
| SaMyPRODUCTION a răspuns:

Raspunde-mi la aceasta intrebare: pe cardul de memorie scrie mare acolo 2, 4, 6, 8, 10. acestea sunt vitezele de scriere a datelor pe card. daca camera da un fluz de 6 sau 8 si tu ai mai putin automat ca-ti apar erori. aceste cifre din doi in doi este fluxul datelor date de camera atat la sincronizarea audio-video cat si cuori-calitate. fbi_sov pentru mai pe larg. salve :*