| VivianneMnt a întrebat:

Trebuie sa scriu un scenariu pentru un scurt metraj. nu au o tema anume si eu nu am nicio idee. Puteti sa ma ajutati cu cateva sugestii?

1 răspuns:
| mandidaria a răspuns:

Pai de exemplu poti scrie o poveste de draoste sau ceva SF.De exemplu despre o fata care sia pierdut familia intr-un accident si a ajuns sa fie crescuta la orfelinat, unde incepe sa vada tot felul de creaturi ciudata, spirite.Sau poti scrie despre doua prietene foarte bune care ajung sa se certe pentru un baiat.