| marry_7650 a întrebat:

Un pictor unde ar avea mai mult succes cu tablourile sale in tara sau afara cum ar fi germania sau italia, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ancutsa a răspuns:

Buna! love struck
ea este mama mea scumpa, intr-adevar, face niste tablouri de nota 1000 sunt cele mai frumoase si apreciate de toti! love struck
desigur ca in Germania sau in Italia vei avea mai mare succes decat in Romania din pacate.deoarece aici in tara la noi nu sunt apreciate asa cum trebuie!
mult succes in continuare si sa faci cat mai multe! ai grija big hug :*

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

E important sa mentionam ca un tablou este destul de scump iar puterea de cumparare a romanului destul de mica. Oricine si-ar dori un tablou original dar nu toata lumea si-l poate permite.

| Klara a răspuns:

Nemtii, austriecii, italienii, spaniolii, astia apreciaza arta... romanii in schimb se dau in vant dupa postere cu Andreea Balan in bikni si cu Simona Senzual rolling on the floor si nu prea mai vezi prin casa lor tablouristraight face Eu zic sa incerci cu occidentalii, poate scoti vreun ban din arta.

| Orannginna a răspuns:

Intr'adevar, in Romania domeniul arta este praf. Dar.sa stii ca mai sunt si oameni care inca cunosc aceasta notiune si depinde foarte mult de acestia. Daca tu ca artist creezi opere pe placul acestora, la limita viziunilor lor, daca sunt dispusi sa priveasca si spre alte orizonturi si sa inteleaga ce a incercat sa transpuna artistul, atunci ai destule sanse sa fii apreciata si in tara natala. happy

| Gregory a răspuns:

Bună! Din punctul meu de vedere consider că în afară, deoarece din câte poţi observa şi tu la noi în ţară se pune mai puţin accent pe cultură, din păcate... Să sperăm că în viitor lucrurile se vor schimba... happy Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| maria1992 a răspuns:

Salut. Din pacate, in Romania nu prea este apreciata arta, si ceea ce tine de ea.Sunt convinsa ca un artist ar avea mult mai mult succes in alte tari, mai ales cele din Europa de Vest.Eu am fost in Germania (Munchen) impreuna cu matușa mea, care este si ea pictor, iar acolo a reusit sa vand 14 tablouri, si a fost foarte apreciata, pe cand in Romania, in 2 ani de zile nu a vandut nimic si nici nu a fost apreciata ca artist. Te pup, si succes!happy