| Drake_Vlad_1997 a întrebat:

Unde pot face expertiza numismatica a unei monede vechii din aur?

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Ce moneda ai?

| Drake_Vlad_1997 explică (pentru Dismally):

Pai este una mica la cca 3-4 grame, din aur, anul 1400 (asa scrie pe ea) si mai are un scris. ebraic sau in araba pe ea thinking

| Dismally a răspuns (pentru Drake_Vlad_1997):

Cauta pe cineva care se pricepe la genul acesta de monede, anul 1400 la monedele arabe inseamna 1979 la noi.

| Johndoe2023 a răspuns:

Http://www.allnumis.ro/
poti cauta aici tipul de moneda, sau te poti duce la un expert in orasul tau

| Drake_Vlad_1997 explică (pentru Johndoe2023):

In orasul in care locuiesc, nu exista asa ceva. tin sa mentionez ca moneda e din 1400 :d

| Johndoe2023 a răspuns (pentru Drake_Vlad_1997):

Nici pe site-ul care ti l-am dat nu ai gasit-o?

daca nu, atunci nu am alta idee decat sa mergi intr-un oras mai mare sau sa o scoti la licitatie pe internet si sa vezi pana la cat i se urca valoarea

| Drake_Vlad_1997 explică (pentru Johndoe2023):

Nu,nu am gasit-o. link cu un site unde as putea s-o scot la licitatie? dau funda