| Pixxie00 a întrebat:

URGENT! azi o sa dau o proba ca sa fiu admisa la un curs de desen. proba va fi in creion si tema libera (adica desenez ce vreau), ideea e ca eu nu am imaginatie si nu stiu ce sa desenez. Vreau sa imi dati idei, dar nu ceva gen: un peisaj de vara sau un anime. Vreau idei ca si : batman, dar mai usoare de facut, incat sa umple o foaie A3 si sa fie si superb, sa fiu admisa cu siguranta

Răspuns Câştigător
| dya_7401 a răspuns:

Buna! cred ca ai putea sa desenezi un inger care incearca sa salveze un om aflat in pericol,sau ai putea desena reuniunea ingerilor,sau chiar o fata ce viseaza ca zboara printre nori,sau un baiat ce se afla in fata unei cascade, sau ai putea desena un baiat si o fata pe o corabie(preferabil ar fi sa reproduci scena din TITANIC cand "jake" o tine pe rose si ii arata marea cu bratele intinse)sau ai putea desena chiar scufundarea titanicului, sau o lume de pe alta planeta, sau o lume aflata sub ocean, sau infernul in contradictie cu raiul,! sper ca ti-am dat macar o idee care sa iti fie pe plac si sa te ajute! sper ca nu te-am dezamagit cu raspunsul meu! bafta si sper sa intri!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Woodenpints91 a răspuns:

Nu ai imaginatie, dar vrei să fii admisă cu siguranţă? Ce ironic...

| suffarstar a răspuns:

Deseneaza o masina luxoasa.permite-ti sa-ti imaginezi, orice un pom de exemplu dar fa-l bine, sau un avion ce se prabuseste.si eu desenez.bafta!

| Spitz10 a răspuns:

Si eu desenez, o mostenesc de la tata.Cel mai bine in Romania prinde o iconita.Maica domnului cu Iisus in brate.Sau Iisus cu degetele incrucisate si o carte in mana.Sau Iisus ingenunghiat incercad sa duca crucea si daca mai ai timp poti sa faci niste soldati si niste tarani pe langa(si pune in mana soldatului si un bici ca sa para mai dramatic, dar asta depinde de cat timp iti va da. Funda pentru o idee originala?

| SarahParker a răspuns:

Ce zici sa faci o usa in perete...Un prete crapat, negru... Podeaua sa fie bucatele, intre bucatile de podea sa fie aer ( adica camera sa fie in spatiu) si o fata cu parul sau bretonul pe ochii care intra.
Sau sa desenezi doua lumi...care se privesc in oglinda, una cu flori, capuii pasari si copaci si alta neagra, cu pomi uscati, pamant negru... si in ambele lumi sa fie cate o fata. O fata frumoasa si vesele si una emo. Poti desena o curtge de tara, cu casa cu verana, pivnita, put, gard. Ca pe vremuri. Gasesti tu ceva.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| diamantany a răspuns:

Ceau nepoata mea si ea a dat o proba in desen ea a desenat niste oameni cum secera grau ca pe vremuri si cu haine taranesti cu palari de paie si cu caruta a intrat la liceu de desen la Sabin Dragoi din arad a dat o gramada de teste pana sa intre dar nu a renuntat si e doar in clasa 5 succes sa ai si sa nu te speri ca nu e chiar asa de greu

| Crew a răspuns:

Un portret in creion e...super,dar la fel sunt si personaje cu multe detalii, linii, ca personajele din desene, si mai ales scene din carti, filme etc.