| AndradaC99 a întrebat:

URGENT! Imi puteti spune niste pictori, sculptori din ascensiunea romei?

Răspuns Câştigător
| biosh97 a răspuns:

Cativa pictori romani: Theodor Aman, Ion Andreescu, Sorin Dumitrescu, Micaela Eleutheriade, Constantin Lecca, Tasso Marchini, Parvu Mutu, Constantin Daniel Rosenthal, Theodor Pallady, Gheorghe Tattarescu, Nicolae Vermont.

3 răspunsuri:
| Grasuy a răspuns:

Gycu Dulgheru, Fane Pictoru si Nea Gheghe zidarul

| AndradaC99 explică (pentru Grasuy):

Si esti mandru de tine?! Ce pana mea mai cauti pe site-ul asta daca nici tu nu stii ce-i de capul tau?! Stiti si voi sa folostiti sarcasmul, mari smecheri.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru AndradaC99):

Ce aiureala mai vorbesc si astia? Daca sunt cretini sa se uite si sa-i ia in serios?