| Geox_5004 a întrebat:

Va plac cartile scrise de Paulo Coelho? Daca da ce carte va placut cel mai mult? :X

Răspuns Câştigător
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Alchimistul. O carte exceptionala.Desi alchimistul a fost un personaj secundar mi-a placut mult de Santiago, de faptul ca si-a urmat in cele din urma legenda personala si s-a lasat purtat de intuitie. A dat dovada de mult curaj atunci cand a vandut toate oile si a urmat cararile visului pe care l-a avut. Daca nu ai citit-o ti-o recomand cu cea mai mare placere.Este o carte din care ai ce invata.

8 răspunsuri:
| Geox_5004 explică:

Am citit-o, ca si Vrajitoarea din PortoBello si Invingatorul este intotdeauna singur.love struck

| YourAngel a răspuns:

''Jurnalul uni mag'' si ''Alchimistul''
pana la ora actuala, recunosc sunt carti destul de bune, si vreau sa-i citesc toate cartile pe care le-a scris pana acum.big grin

| alina_5456 a răspuns:

Mia placut mult Brida. e foare interesant.este o poveste emotionata despre iubire, mister si curaj.

| nosense a răspuns:

Am citit Alchimistul si e oribila.
Oamenii il plac pe Coelho doar pentru ca are un stil diferit de a scrie. Si foarte multe persoana il apreciaza doar pentru a se arata interesate de cultura. Un fel de "spirit de turma"

| madalinaaa89 a răspuns:

Pana acum nu am citit decat ''Unsprezece minute'' si ''Veronika se hotaraste sa moara'' si pot spune ca mi-au placut foarte mul.Chiar m-au pus pe ganduri aceste carti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al cincilea munte

| cris_6125 a răspuns:

citit veronoca decide sa moara, archimistu, 11minute, al cincilea munte, jurnalul unui mag, mie mi se par superbe si usor de citit, ti le recomand

| eu1893 a răspuns:

Eu am citit "Jurnalul unui mag" si "La raul Piedra am sezut si am plans". Mi-au placut foarte multi si doresc sa citesc tot de Coelho. Sunt multe lucruri de invatat de la el happy