| CocteilDeCuvinte a întrebat:

Va rog raspundeti toti la acceasta intrebare :
- Va rog imi ziceti cam cat costa o moneda din anul 1850 cu chipul lui Eminescu facuta din aur? Eu o am o vrea cineva?

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Probabil au turnat-o direct la maternitate. L-ai recunoscut ca e Eminescu dupa suzeta, nu?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ionut, lasa-te de poante. Nu exista o moneda din 1850 cu efigia lui Eminescu, acesta s-a nascut in acel an. Pesemne este o moneda(mai corect o medalie) emisa pentru o aniversare a nasterii lui, poate la 100 ani(si atunci ar fi din 1950) ori 150 de ani(ar fi din 2000). In aceste cazuri poate valora cu ceva mai mult decat pretul cantitatii de aur din care este facuta. Numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Esti sigur ca e Eminescu?
Esti sigur ca e din 1850?
Esti sigur ca e din aur?
Esti sigur ca e moneda?
Decat sa pui intrebari tampite, mai bine ai mai invata un pic romaneste ca tare-mi vine sa-ti raportez vreo cateva intrebari ca fiind neinteligibile din motive de lipsa totala de logica si ortografie.

| florin9999 a răspuns:

Inainte sa pui o intrebare gandeste... Daca ai avea macar putina cultura generala ai stii ca Mihai Eminescu e nascut in 1850. Ce dracu? Era cunoscut la cateva luni?
Cata Prostie

| adi4ever a răspuns:

Iti dau 1 leu si ma apuc sa invat Luceafarul sa ti-l recit ce zici?

| Nicole a răspuns:

Salut,trebuie sa fie ceva scump.Eu zic sa o mai tii la tine intr-un loc sigur inca cativa ani, ca mai apoi va fi mai valoroasa!big grin
Pa, pa :*