| patty_9972 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine... daca vreti imi puteti spune si mie ce probe se dau la teatru sau muzica la octav bancila? va rog mult fiindca vreau sa ma duc la acest liceu si nu stiu ce probe se dau...

1 răspuns:
| nicko a răspuns:

La teatru spui o poezie frumos, sa ai dictie si canti ceva
la muzica ai proba la solfegii adica ai note si canti "do re do re mi fa...etc.",ai dicteu (auzi la pian si scrii pe foaie notele cum trebuie) iar daca vrei la instrument ai si acolo solfegii la prima vedere