| andreipraduitorul a întrebat:

Va rog, unde pot pot să învăț să scriu caligrafic?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Mai intai invata sa scrii.
Cumpara un caiet tip 1 si exerseaza pe el, respectand liniile acelea. Poti sa iei unul la scoala si sa scrii la Religie, Civica, alte materii la care nu se uita profesorul pe caiet. Vezi sa nu-l zareasca colegii ca o sa rada de tine!
Apoi, dupa ce te obisnuiesti sa scrii frumos, poti renunta la el si iei unul normal.
Incepi prin a scrie incet si frumos, apoi putin mai repede si frumos, si tot adaugi viteza, dar ai grija sa nu se altereze scrisul.
Ce? Credeai ca e mai usor? Din pacate nu exista alta varianta...
Si eu am aceeasi problema...
Funda? Oricum nu o sa gasesti o alta varianta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La scoala in clasele primare.Cu ajutorul profesorului, invatatorului care scrie si el caligrafic, poti invata metoda lui.