| wonderfully a întrebat:

Voi ce intelegeti din afirmatia: "Arta e o lunga suferinta."?

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ori eu sunt prea prost, ori citatul este exagerat de inteligent thinking
Arta este o placere, si oricine creaza arta o face cu pasiune.
Sau poate vorbesti de pseudo-arta, cea care intr-adevar provoaca suferinta ochilorhee hee. Numai ca acea arta nu apartine artistilor.

| silviasuciu a răspuns:

Cam ce spunea Einstein: Genius is 1% inspiration and 99% perspiration.

| anita92 a răspuns:

Arta e o lunga suferinta pentru ca pana ajungi la produsul finit trebuie multa munca, mult efort si multa suferinta.

| hyperion a răspuns:

Citeste "Narcis si Gura de Aur"(Hesse)! Ideile cuprinse in ea mi-au raspuns si mie la intrebare...