| Budinca a întrebat:

Vreau sa pictez un tablou, dar nu mai am imaginatie. vreo idee? Dau funda:*:X

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Un autoportret! Te uiți în oglindă și o pictezi pe individa, pe care o vezi în oglindă.

| InnocentSmile a răspuns:

O faţa inlacrimata ale carei lacrimi cad intr-un lac uite ceva in genu asteia:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| pίTίк a răspuns:

Cauta imagini pe google si iti vin tot felul de idei in minte
asta fac eu cand nu mai am inspiratiebig grin
bafta:*

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ai putea picta un apus sau un rasarit de soare, intr-un sat. Adica, deasupra sirurilor de case, sa faci un soare care ori apune, ori rasare. Sau poti picta un sat/oras in timpul noptii. Surprinzi momentele de liniste, lumini aprinse, luna pe un cer senin. O padure.
SPer ca te-am ajutat!

| antonG a răspuns:

Sugestia mea: Asasinarea principelui Hangerli de trimisul Portii Otomane.

| dididiana a răspuns:

Pai... o fluture pe o floare mare, un soare care apune la marginea marii, ceva de genul sper ca te-am ajutat

| sweetyana a răspuns:

U fluture imbracaminte un oras.un fluture un portret doi copii banda desenata cu diferite teme funny p.s si eu sunt pictorita

| Budinca explică:

Pai am facut mai multe tablouri, dar nu mai am idei.

| Andra_2481 a răspuns:

Draga Lorena daca nu mai ai imaginatie eu zic sa te lasi de pictat. Daca vorbeai cumva de INSPIRATIE, ei in cazul asta scoateti cap'sorul frumos pe fereastra clateste-ti ochii cu oameni, copaci, masini, lumini, soare, luna, nori si vezi ce iti iese.

| swanbaby a răspuns:

Ești sigură că asta vrei să faci? :-)
Dacă într-adevăr ai dori să pictezi un tablou, sigur ai ști ce vrei să redai.