| sonia7026 a întrebat:

Vreau sa pictez un tablou...cam de 1 m/ 1m. Ce tema sa aleg?

Răspuns Câştigător
| BubblesDoubleS a răspuns:

Cel mai bine este sa ai in fata ceea ce pictezi (studiu).
Poti sa-ti pui in fata o vaza cu gatul subtire si lung si o floare etc orice vaza ma rog si mai adaugi tu.
Eu odata mi-am pus o vaza, un butuc mic de lemn jos niste pere si pe butuc o floare toate pe o masa. :)). Ca sa faci masuratorile corecte foloseste o vergea.
Iar daca vrei ceva mai iesit din comun poti opta pentru abstractie.
foloseste elemente vazute in poze artistice si combina-le cu altele.
Si ceva mai neobisnuit: http://www.riseart.com/user/raducarnariu

15 răspunsuri:
| BubblesDoubleS a răspuns:

Pai e si normal ca nu-ti pasa...la gradul tau de inteligenta si pricepere rad si curcile de tine.
I-ati un abecedar si o carte de maniere. Garantez ca vei avea numai de castigat.

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Tie ce iti place cel mai mult?! Ai putea sa pictezi acel lucru, sau poti picta un portret.Sau un loc care te-a inspirat mult.EX:ai fost intr-o excursie in padure si ai vazut un luminis care ti s-a intiparit in minte, sau o vacanta care ti-a placut.Dar ai putea sa faci si ceva imaginar..."viata pe alte planete ", sau"lumea secolului XXX"(30).Ai putea sa incerci si un peisaj de iarna sau toamna etc.Ai mai putea safaci ceva abstracthappy. Depinde si de inspiratia pe care o ai pe moment, caci poate fi o idee buna.Sau,ai putea sa combini aceste chestii(ex.o cabana de munte,iarna si in fata ei sta o persoana care zambeste, iar pe hainele ei faci niste modele mai ciudatate, si cerul sa il faci fantastic:mov cu verde laughing ). Sper ca te-am ajutat. Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| oanard174 a răspuns:

O femeie ce-si alapteaza pruncutul, mai frumos de atat nu este nimic, dar nimic.

| printesatha69 a răspuns:

Un personaj pe care il indragesti in fata unu peisaj de vara

| petronela_4556 a răspuns:

Incearca o alee, pe ambele margini ale aleei, copaci, ummm felinare, o persoana care merge, ii poti face si umbra, luna. happy

| JoeTPU a răspuns:

Fa un peisaj de iarna in care sa contina:
Zapada
Om-de-Zapada
Brazi
Cadouri(sub brad)
Mos Craciun(cu sania si renii)
O casa
Si un cer instelat!
Succes!

| KeshaTikTok a răspuns:

1. Natura
2. Plaja
3. Casa la munte
4. Casa la mare
5. Joaca
6. Senzualitatea
7. Apa
8, si cea mai importanta: FUNDA?

| Sunshine18 a răspuns:

Varalove struck
plajalove struck
vara la taralove struck
muntele varalove struck
bufniteeeelove struck

| dianamariana2001 a răspuns:

Un personaj indragostit sau iarna

| Edy_7330 a răspuns:

O casa la margine de apa si restul creaza si aduga cu propria-ti imaginatie

| Ammycandy a răspuns (pentru Edy_7330):

Un peisaj, un portret, ceva ce-ti place tie.

| DaRyUsSyK a răspuns:

Un sat cu case...

| TimpFaraTimp a răspuns:

Incerca ceva in ton cu evenimentele actuale din Romanialaughing

| DeeaDroxy a răspuns:

Salut. daca stii cu adevarat sa pictezi, poti picta un peisaj spontan, cu o cascada, multi copaci, peisaje. stii tu, cu apa, mai mult cred ca ar merge o cascada, sau daca nu, ai putea picta un ocean, plaja... un peisaj de iarna, in care ninge, sau unul de toamna cu frunze cu vant. stii tu, peisaje, eu asta cred c-ar trebui sa pictezi, peisaje, orice peisaj vrei, tu, (cel care ti se pare cel mai usor de pictat) rolling on the floor, sper ca te-am ajutat, paaa!:*