| raduradu2014 a întrebat:

1.Peste cate tone imi trebuie atestat agabaritic?
2. Pentru transport cu basculanta asfalt, pamant ce atestst imi trebuie?

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

1. Intrebare vaga. Lege stufoasa, greu de raspuns in 2 vorbe.
2.Atestat transport marfa peste 7, 5 tone.

| raduradu2014 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ma intreb daca asfaltul nu intra la transporturi periculoase...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru raduradu2014):

Ai dreptate. L-am gasit la poz. 14. Nu am ADR si nu am avut a face.
https://molromania.ro/......rutier.pdf

| CatalinTrifan a răspuns:

Uite am facut un video special pentru tine www.gsport.ru/r/1128316

| CatalinTrifan a răspuns:

Uite am facut un video special pentru tine www.gsport.ru/r/1128316 cu placere.

| Rusescu_Valentin_1968 a răspuns:

Pentru transport cu basculanta asfalt, pamant sau cifaron imi trebuie atestat