| vladuts3 a întrebat:

Ați obținut permisul de conducere greu?
Se obține greu?
Și niște sfaturi vă rog frumos!

Răspuns Câştigător
| Krystynica a răspuns:

1 Cel mai important este sa iti gasesti un instructor bun care sa iti explice bine ce trebuie si ce nu trebuie sa faci ca sa iei permisul, sunt unii care nu isi dau interesul, stiu ca vei pica dar nu iti zic nimic fiindca ai sa vii din nou la ei sa le dai bani, mai bine faci de la inceput ore suplimentare pana esti stapan pe situatie.
2 Sa nu ai emotii cand dai examenul, iti scade din capacitatea de concentrare, ia niste calmante, energizante orice crezi ca te face mai sigur pe tine.
3 Legislatie tine mai mult de tine, roaga-l pe profesor sa iti hasureze in carte ce trebuie invatat obligatoriu (ce iti va cadea la examen) si fa chestionare intrebarile sunt aproape identice ca si la examen, vei afla singur daca vei lua sau nu sala.
Eu am luat examenul din prima respectand aceste reguli simple.

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu e asa greu. La inceput e cel mai greu cand trebuie sa conduci cu instructorul langa tine.

Dupa cateva ore nu ai nici un stres.
Iti recomand ca in acest timp sa inveti si sa faci teste. Si daca ai timp sa mai mergi pe la legislatie.

Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul mi s-a parut destul de greu ( B ), desi l-am luat din prima, al doilea mi s-a parut mai usor ( A-ul ). Dar la primul erau alte vremuri si te frecau politistii de-ti sareau capacele...

| Adelina004 a răspuns:

Pai depinde este greu daca nu inveti, dar daca inveti nu o sa ai nici o problema.Eu iti sugerez sa te apuci cu cateva saptamani sau luni inainte, de invatat pentru ca asa o sa ai suficient timp. happy big grin sper din tot sufletul ca te-am ajutat kiss