| alex495 a întrebat:

A luat cineva permisul recent? La chestionare auto e normal unele intrebari sa aiba 2 raspunsuri corecte? Si daca la examen pica la fel tot cu intrebari cu 2 raspunsuri

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La limita chestionarul poate avea unul sau toate raspunsurile corecte, asa ca poate avea si 2 raspunsuri corecte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poate fi 1 raspuns, pot fi 2 si chiar 3

| ExprimareLibera a răspuns:

Da, e normal sa aiba 2 variante corecte. Există și cu 3 variante corecte.

| Sima_Marian_1988 a răspuns:

La fiecare întrebare există 3 variante de răspuns, variante corecte pot fi una, două sau toate trei. Nu există întrebari fără nici o variantă de răspuns corectă.

Invata de pe www.scoalarutiera.ro ca este cel mai bun. Au explicatii video si este si gratis.