| denisa302 a întrebat:

Am nevoie de un site gratuit cu intrebari si chestionare auto cu raspunsuri pentru categora B. Am dat pretestarea de doua ori insa nu am luat cu toate ca am tot facut chestionare. Problema este ca intrebarile de la pretestare, la scoala la care fac eu nu sunt la fel ca cele de pe drpciv. Iar cele de pe site-ul scolii auto la care fac nu au raspunsuri si nu ma prea ajuta sa invat.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inainte de a face chestionare te sfatuiesc sa studiezi legislatia rutiera, in principal OUG 195/2002, republicat in 2006, cu md. si compl. ulterioare si Regulamentul de aplicare, aprobat prin HG 1391/2006, cu md. si compl. ulterioare. Abia apoi te poti apuca de chestionare si sunt bune cele de pe drpciv.ro, este site-ul oficial al Directiei de permise.

| ombladon a răspuns:

Citeste legislatia macar de 5 ori, nu fa chestionare pe orice site sau pe alte aplicatii facute in dorul lelii, fa chestionare pe http://e-drpciv.ro si cand faci 50 de chestionare unul dupa altul si ai la toate peste 24 de puncte, atunci te duci si dai sala.

| NicoCom a răspuns:

Chestionare auto identice cu cele de la examen --->>>https://goo.gl/yvCGkw

| Paul_Antal_1998 a răspuns:

Salut, daca ai telefon cu android poti descarca aplicatia Scoala Auto, e gratis, este upgradata la noile legislatii.