| MaxiValau a întrebat:

Aceasta nu este o intrebare, este o nemultumire fata de un user. userul este furtuna diesel, pentru ca a comentat la un anunt de-al meu, insultandu-ma pe mine, si pe fosta mea masina. Dovada este aici: http://www.TPU.ro/......tereseaza/
acum, serios, tu chiar ai nevoie de ochelari!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Vai vai vai crying ce rau am fost. Imi cer scuze laughing. Am spus ca a fost ne spalata cu anii dupa culoare fiindca acel rosu nu este culoare de catalog la Solenta. Or de la detergenul folosit pentru spalare or ai polisat-o si de aia si-a schimbat in timp culoare.

P.S.
Nu este vopsita in service fiindca se vede la praguri ca au cel putin 3 ani nu 2 luni de cand nu au fost vopsite, pe aripa dreapta spate este o pata uriasa neagra si una mai mica, pe aripa stanga spate o alta pata neagra dar mai mica, unde se inchdie capota, la sistemul de prindere se vede ca a fost trantita ani in sir fiindca daca era vopsea noua nu se cunostea. E adevarat ca sunt ceva urme de vopsea rosie pe unele cabluri da aia nu a fost vopsita intr-un service, cu cabina si profesional... Dovada acele cabluri ca daca vi la mine in service si imi arati un surub acoperit de vopsea care nu trebuie iti las tie tot service-ul, dupa aia nu este uscata la cuptor vopseaua, este lasata sa se usuce normal fiindca reflecta soarele din ea deci lacul nu este matuit bine, si multe altele.

regis
| regis a răspuns:

1. Acesta nu este un site de anunturi, ci unul in care se pun intrebari.
2. Pentru ca a comentat la anunt ar trebui sa ii multumesti, nu sa il insulti, chiar daca parerea lui nu coincide cu a ta.
3. Daca pe tine te poate insulta cineva, nu inteleg cum ti-ar putea insulta fosta masina.
4. Nu era cazul sa incepi un nou post pentru a-l jigni pe furtunadiesel, un utilizator foarte activ la aceasta rubrica, puteai pur si simplu sa iti exprimi dezacordul printr-un raspuns la prima intrebare. Asta ca sa nu pomenesc de noua functie "Raspunde" sau de posibilitatea de a rezolva divergenta in privat.
5. Vazand pozele inclin sa ii dau dreptate lui furtunadiesel, chiar daca este curata la momentul fotografierii, se poate observa intretinerea precara din anumite detalii. Eu am vazut pragurile, partea de jos a panourilor portierelor, presurile din interior, volanul, masca radiatorului. Crede-ma ca nu este cea mai curata masina din lume, chiar daca este spalata recent. In plus vopseaua cojita de pe multe elemente arata ca masina a fost spalata folosind agenti chimici foarte agresivi, daca nu cumva elementele respective au fost vopsite in spatele blocului. In privinta precizarii ca ai vopsit-o cu doua luni inainte, sper ca este totusi o gluma.
6. Poate el are nevoie de ochelari, dar tu ai nevoie de mai multa obiectivitate si de mai mult bun simt. Pana la urma omul nu a facut altceva decat sa isi exprime parerea. Uneori adevarul supara, iar daca stii ca nu accepti o parere contrara, pune la finalul intrebarii un PS: "rog cei care nu au pareri bune sa se abtina".

Una peste alta, important e ca ai vandut-o la un pret bun, nu inteleg la ce mai era nevoie de aceasta "vendeta".

| a1doru a răspuns:

Asa e.ai dreptate! e cam obraznic domnul furtuna[in plus mai e si diesel]. cred ca trebuie reclamat la OPC. rolling on the floor

| MaxiValau explică:

Cum poti tu sa spui ca masina aceea a stat murdara "cu anii" cand eu o spalam de cel putin o data pe saptamana?! Cum poti tu sa spui ca vopseaua arata urat, cand masina tocmai fusese vopdita in service du 2 luni inainte (atunci nu aveam intentia de a vinde masina, deci nu a fost vopsita in batjocora)? Tin sa precizez ca masina am dat-o cu 7. 300LEI. Si mai precizez ca am pus anuntul pe 28 august, iar pe 31august masina era deja vanduta, cu toate actele facute? Intr-adevar, mi-a fost foarte greu sa o vand!