| Candyca a întrebat:

Acum 2 zile, am pus motorina cu cheia in contact...tot am pus si am pus.dar acul nu s-a ridicat, tot cobora in timp ce mergeam.La un momendat s-a oprit masina in mers...am incercat sa o pornesc, nimic.Am scos bornele,imi arata motorina full, a pornit fara o problema. Dupa 2-3 porniri nu mai pornea deloc,doar impinsa,cand o turez,cand e in sarcina, cand e in viteza.merge fata probleme, cand o scot mai mult de 5 secunde din viteza si nu o mai accelerez.se opreste motorul instantaneu.Reamintesc,nu porneste decat impinsa.Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?

1 răspuns:
| dryano a răspuns:

Salut...pai in primul rand te-ar putea ajuta o diagnoza, asta ar face mult, si o parere ceea ce influenteaza pornirea este senzorul de presiune al motorinei care se afla pe pompa de injectie sau rampa distribuitoare ( common rail) daca miai da date despre masina te-as putea ajuta cu un sfat mai explicit chiar te-as trimite la acest senzor happy