| Bogdan_Nour_1997 a întrebat:

Nu mai porneste. Am un opel astra caravan, 95. Am parcurs 10 km, am parcat cu spatele si s-a oprit instantaneu. Apoi am incercat sa o pornesc la loc dar nu a mai pornit, nu mai dadea nici un semn. Becurile se aprind in bord dar nu face niciun contact cu motorul cand invart cheia.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Electromotorul invarte normal?
Este foarte posibil sa ai periile de la electromotor duse si sa nu invarta suficient de repede motorul pentru a porni, (este o boala a acestui motor la utilizarea necorespunzatoare). In ce priveste eroarea... ce presiune baga pompa? La ce presiune deschide injectoarele? Daca nici pompa nu e, nu stiu verifica contactele la calculatorul de injectie la motorul tau in caz ca fac figuri lipiturile reci se desprind. Si toate astea fa-le la service...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa fie electromotorul.