| razer007 a întrebat:

Acum cu noua legislatie pentru ATV-uri, le poti conduce pe sosele? Si ce fel de permis iti trebuie? Poate fi luat la 16 ani, nu?

Răspuns Câştigător
| Alexander1212 a răspuns:

Pentru atv-uri care nu depasesc 125 cm cubi, da, permis de la 16 ani A1.Asta e pentru motociclete de 16 ani. Sper ca te-am lamurit.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru atv uri daca nu ma insel ai nevoie de categoria B, deci 18 ani

| Minks a răspuns (pentru suntserios):

E vorba de B1, nu B. happy

| Minks a răspuns (pentru suntserios):

Din ce stiu eu, ATV-urile au fost interzise pe drumurile publice dat fiind faptul ca sunt vehicule de teren, nu de sosea.

| ombladon a răspuns (pentru Minks):

Stii prost...

| Minks a răspuns (pentru ombladon):

Intr-adevar, era in stadiu de proiect legea cand am auzit de ea, nu s-a aplicat. big grin

| ombladon a răspuns (pentru Minks):

Nici nu vad cum ar fi putut sa se aplice, nu s-au gandit sa interzica accesul pe drumurile publice al SUV-urilor? Nici nu vreau sa stiu ce idiot a adus in discutie chestia asta...