| anonimbuc21 a întrebat:

Acum o săptămână mi-am schimbat pompa ambreiaj opel h 1.7 si mergea totul ok dar în mers se schimba pedala.
Uneori era mai tare uneori mai moale.
Zilele trecute mi-a cedat pedala, e moale si nu intra in viteze.
Dacă fac câteva pedale se întărește si merge totul ok după iar se înmoaie în mers si tot asa.
Care ar fi problema iar?

1 răspuns:
| Eisenheim a răspuns:

In general pedala de ambreiaj se folosește la pornirea de pe loc, prima treaptă, apoi merge fara. E drept, majoritatea o folosesc la schimbarea oricărei trepte de viteza happy te sfătuiesc să o prezinți unui mecanic, care știe verifica respectiv demonta ambreiajul, pompa se defectează că urmare a funcționării defectuoase a unor componente ale ambreiajului, crede-mă nu papucii tăi sânt de vină happy laughing