| anonim_4396 a întrebat:

Ajung cele 30 de ore de condus cu instructorul la școala de șoferi?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de cursant. Unii invata in 10 ore altii nici intr-o viata.Probabil ca tu faci esti in partea a doua.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu conduceam dinainte, am avut un instructor bun, si tot mai era loc de niste ore, ca mai aveam ce invata de la el.
Cu un instructor prost nu are sens peste 30 de ore, dar cu unul bun, si mai ales daca nu ai mai condus inainte, as spune chiar ca dublu nu strica deloc.
Cu instructorul meu, un prostanac trecuse de 100 de ore, si tot pericol era... Insa se vedea antrenamentul, macar se comporta foarte fin cu masina... Pacat ca o tot atingea.

| xerxes1 a răspuns:

Unii au nevoie de 3 ore altii nu se descurca nici dupa 300.

| AC4S4 a răspuns:

Dacă ai un pic de talent și chiar te pricepi, da.
Dar pentru cei mai puțin pricepuți, există ședințe suplimentare.

| AC4S4 a răspuns:

Eh, nu chiar. Fiecare e bun în diferite domenii.