| Mirris a întrebat:

Buna tpu.Cum a fost prima oara cand a-ti pus mana pe volan si a-ti condus la scoala de soferi cu instructorul?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tremurau chilotii pe mine

| Violleta2022 a răspuns:

Prima oara a fost teribil de emotionant!
Acum, dupa aproape 30 de ani de sofat, ma amuz, parandu-mi-se ca masina face parte din mine, parca o prelungire a piciorului si a mainii, fiindca sofez zilnic, fiindu-mi indispensabila.

| Mirris explică (pentru Violleta2022):

Ma bucur pentru tine.Ieri a fost prima oara cand am sofat si imi venea sa ma dau jos din masina la cat de prost conduceam(bineinteles, eram cu instructorul).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai condusesem pe camp desi stiam cu ce se mananca condusul. Am fost putin uimit ca e mai usor pe asfalt decat pe pamant cu damburi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stiam gramatica atunci cand am inceput sa conduc, deci eu zic sa mai astepti.
Prima data am condus pe la bloc, pe la bunici... Diferite 'utilaje' (mobra, Dacie, Golf 2, Vectra A, Opel Kadett).
Cu instructorul, am condus prima data noaptea, iarna, prin Pasul Mestecanis. Habar n-avea ce pot, treceam pe acolo cu el, si s-a gandit sa riste. Si-a pus mainile in cap, de cateva ori happy

| Mirris explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am inteles ce ai vrut sa spui in legatura cu gramatica

| Hammurabi a răspuns:

Asta a fost acum 10-11 ani. Imi amintesc doar că am avut un idiot de instructor bolnav de nervi care țipa permanent la mine, iar eu dădeam cu mașina prin toate gropile laughing

| GoldenZenith a răspuns:

Știam deja noțiunile de bază, mai condusesem pe drumuri negre înainte. Am avut noroc de o femeie instructor și a fost ok. "Hai, pornește!"
Vara, trafic, Constanța. day dreaming

| Mirris explică (pentru GoldenZenith):

A fost bine spre deosebire de mine.Prima daca cand pun mana pe volan si pe vreme de ploaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a zis " Pedala aia face asta, cealalta asta si ultima asta. Hai, porneste " laughing. A fost putin naspa la inceput pana am invatat sa plec de pe loc in panta. Tot imi murea motorul, dar dupa putin am invatat "jmecheria".

| AliTheo18 a răspuns:

Iti dai seama ca este ciudat, este ceva nou, ai o imagine in fata cu totul noua, trebuie sa mergi pe banda care trebuie, adica sa ai grija la distanta, la inceput ti se pare ciudat, dar gandeste-te ca instructorulceste langa tine, nu se intampla nimic, trebuie sa ii asculti sfaturile, nimeni nu s-a nascut invatat, deci pe parcurs o sa fie din ce in ce mai bine.