| япончик a întrebat:

Ajutor, in masina am dvd, si vreau sa scriu niste videoclipuri, am pus formaturi de tot felul dupa mintea mea, dar nu merg, doar dvd-uri originale merg. acolo scrie dolby digital cind se aprinde
1 ce inseamna asta?
2 si cum si cu ce progrsme scriu niste video pe un usb flassh ca sa le citeasca
dau funda, urgent

Răspuns Câştigător
| Rizea_Cosmin_1993 a răspuns:

Videoclipurile pe navigatia masini merg doar pe dvd si doar in format dvd. Sunt programe cu care poti face acest lucru gen DVD Flick sau WinX DVD author eu pe acestea 2 le folosesc si functioneaza succes

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Sunt anumite modele de DVD Player auto cu protecție anti-piraterie. Nu acceptă nici un fel de disc contrafăcut, doar originale. Din câte știu, nu există altă soluție decât înlocuirea totală a unității.

| япончик explică (pentru 0rlando):

Am in vedere, la un mercedes b180 2012, are si pentru usb si micro sc

| alexmircescu13 a răspuns:

Eu as incerca sa copiez direct (copy-paste) videoclipurile pe un stick USB (USB flash drive) si apoi as conecta stick-ul la player-ul din masina. E posibil sa le 'vada'. Succes!

| ROSUGBRL a răspuns:

Pai unele dvd-uri nu citesc decat formate dvd adica mpeg2, vcd sau svcd iar majoritatea videoclipurilor de pe net sunt in format avi, xvid, mkv etc. asa ca trebuie sa cauti formate gen mpeg2 sau mpeg4.cat despre program de pus video pe usb, nu ai nevoie de nici un program doar decopy/paste sau drag. dac nu ai video in format mpeg2 sau 4 le poti converti(dureaza ceva in functie de puterea calc. Iar asta cu protectia mi se pare dubioasa, ce i-ar interesa pe cei de la Sony de exemplu ce dvd-uri bag eu in aparat