| kostinell a întrebat:

Alut,revin si eu cu o problema la "caruta mea". Un cielo GLE an '96 pe gpl. Problema deja am atins-o; GPL-ul ..azi am observat un furtun ce intra in vaporizator spart,pierdeam antigel pe acolo, era vizibil cum curgea; am schimbat furtunul iar acum imi ingheata din nou vaporizatorul. Spun "din nou" pentru ca am patit asta si anul trecut cum s-a racit vremea vaporizatorul meu ingheta, nu intra apa calda in el, am fost la un service gpl si mi-a spus ca imi pierde pe undeva apa, abia azi am depistat care era furtunul ( nici nu prea m-am mai zbatut daca am vazut ca mi-a mers cand s-a incalzit vremea) ..pana azi cand am schimbat furtunul acela.Apa in bord este la jumatate, deci termostatul e ok, nu? Caldura baga, cu toate ca vaporizatorul ingheata.Precizez ca atunci cand ingheata vaporizatorul moare motorul, chiar si in mers, si am mai observat ca relantiul e foarte mic iar masina "tremura"; uneori e sub 1000 de turatii... idei ceva, pareri, vreun "Stan Patitul" pe aici?

2 răspunsuri:
| constantinescu98 a răspuns:

Ma ce intrebare este asta du-te la un specealist

| constantinescu98 a răspuns:

Scuze nu am citit tot si la masina lui tata la fel nu se incalzeste deloc decat o liniuta si ca sa se incalzeasca mai mult am mers pana in Timisoara sai cumpar masina lui varmiu si de unde stau eu si pana in Timisoara sunt peste 500 km doar dus si venit vine 1000km si sa incalzit doar 2 liniute si am mers tare pe europeana 160 km/h fara oprire dus si intors adica doar cat alimentam si beiam o cafea du-te la un specealist