| andyfcsb2015 a întrebat:

Am 18 ani si as vrea sa imi cumpar prima masina,, nu stiu intre care sa aleg BMW 320d an fabricație 2012 sau audi A4 2012 ambele au motor 2. 0TDI 180 Cp sunt inmatriculate sau daca puteti sa imi dati alte sfaturi (ps. bugetul este de 14. 500euro)

Răspuns Câştigător
| ȘefuLaValută a răspuns:

Cati km faci pe an, drum national sau oras, pentru ce iti trebuie, drumuri scurte sau lungi? Iti recomand un 320 din 2005/7 mai ieftin si oricum prima masina s-ar putea sa aiba mult de suferit pentru ca e prima.Honda Civic mi se pare geniala pentru tineri, una din 2010 aia cu evacuari triunghiulare.Passat CC ar mai fi

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Alege un Daewo Matiz, ala e pentru nasu si statutu tau.

| AliLina2 a răspuns:

Dupa parerea mea, eu as merge pe varianta bmw-ului.e un pic mai scump decat audi dar consuma si mai putin, accelereaza de la 0-100 in 7 secunde si e foarte confortabil..asta e parerea mea..sau daca nu te-ai hotarat care dintre ele vrei sa o cumperi, ti-as mai recimanda o masina tot germana..este virba de Opel Insigna 2008. e foarte buna, consuma putin(depinde de ce motorare), arata bine si e si mai iieftina..are si navigator la bord.e o masina pentru tineret..gandeste-te si succes!

| NoRegretsxx a răspuns:

Ca prima masina nu iti recomand nici una din alea de mai sus.

| Secret2000 a răspuns:

Bun deci ai 18 ani, si vrei sa-ti cumperi prima masina. Totul bine dar nu-ti trebuie din prima o masina asa scumpa. Te-ai gandit daca o lovesti, sau faci accident cu ea? pierzi 14.000 euro din start... pentru prima masina iti recomand ceva mai "usor" un audi a4 2002 - 2003, sau o dacia logan. dupa care urci mai sus happy