| gazaru a întrebat:

Am buletinul pe Arges.Am facut scoala de soferi in Bucuresti dar trebuie sa dau traseul la Pitesti ca de acolo apartin pe buletin dar am inteles ca ar trebui sa fac si macar minim 6 ore pe o masina de acolo de la Pitesti.Stiti cum decurge o astfel de situatie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examinarea se poate sustine si in Bucuresti, dar numai daca ai viza de flotant.
Daca nu o ai atunci este obligatoriu s-o sustii in Pitesti. Nimic nu interzice sa mai faci cateva ore de conducere in Pitesti, asa ca poti sa le faci, o sa cunosti putin orasul.

| Iunix a răspuns:

Mare prostie ai făcut. Şti care e avantajul unui elev care dă de permis? Cel mai probabil are emoții dar are avantajul că ştie foarte bine traseul, străzile, ce indicatoare are etc. Ei bine, tu nu-l ai.

| gheorghe699 a răspuns:

Nu cred ca este o problema, cred ca dai la Pitesti, ca esti de acolo si cunosti orasul, mergi la un instructor, platesti 5-6 ore si ..pe urma dai examen