| Costin_Valentin_1971 a întrebat:

Am cumparat un autoturism la care proprietarul anterior a platit taxa de prima inmatriculare si nu a recuperat-o, eu pot sa o recuperez?
Dau funda!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum s-o recuperezi tu daca nu ai platit-o?
Nu va mai trebui sa platesti timbrul de mediu, cand o inmatriculezi pe tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa o recupereaza cel care o plateste

| Maioru a răspuns:

NU! De ridicat taxa poate numai persoana care este trecuta pe chitanta de la ANAF si care a platit-o.

| figaro a răspuns:

Buna,din cate am inteles doar autovehiculele imatriculate in 2012, din cauza faptului ca era considerata o lege care nu se incadra in normele europene.