| BeeeQuad20 a întrebat:

Am cumparat un scuter 50cc la mana a doua, este inregistrat la primarie de catre primul proprietar, am circulat cu aceleasi numere si asigurarea de la proprietar, am inteles ca pot circula cu ele 90 de zile, (timp in care ar trebui sa il inregistrez pe numele meu, sa primesc numere galbene noi). Am toate actele si fiscalul. Vreau sa-l vand mai departe, trebuie sa il inregistrez pe numele meu si sa il iau in evidenta? Pe certificatul de înregistrare scrie 'înstrăinat catre (numele meu)'.

Sau pot sa il vand fara a-l inregistra pe numele meu? (Daca da, imi puteti spune pasii? )

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ia legătura cu un birou de intermediere, te ajută ăia la fix!

1 răspuns:
| BeeeQuad20 explică:

Am luat legătura cu un birou de intermedieri, se poate vinde ca un oarecare obiect, dar la un birou de legalizari. Eu am procedat la inscrierea pe numele meu, si apoi am intocmit alt contract vanzare-cumparare, chiar daca a durat 2-3 săptămâni in plus.