| 000000643682 a întrebat:

Am examenul practic peste Fix o saptamana, nu am mai facut ore de condus de 7 Luni si imi este greu sa am acomodez iar cu masina. Am facut dupa atata timp o ora de condus, la inceput am fost praf, dar dupa am inceput sa conduc mai bine, instructorul imi spunea tot felul de lucruri, ma descuraja, ca trebuia sa facem ore cu 2-3 sapt inainte, ca o sa uit, ca nu stiu aia si aia si sunt cu psihicul la pamant. O sa mai fac cateva ore pana la traseu, inca nu stiu parcarile cum trebuie, la sensuri ma blochez, ce ziceti? M-as reprograma mai tarziu in Noiembrie, dar daca nu il iau nici atunci nu mai apuc sa mai dau odata. Asadar, ce recomandari? Credeti ca o sa invat cum trebuie in astea cateva sedinte? Sunt foarte panicata.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"inca nu stiu parcarile cum trebuie, la sensuri ma blochez, ce ziceti? "

nu știm cât știi tu dar cel mai sănătos e să EXERSEZI!

| BuLaNNNeL a răspuns:

In primul rand, calmează-te. Instructorul ar trebui schimbat daca nici el nu te încurajează.
Trebuia să-ți iei câteva ședințe in plus. Nu te poți reprograma când vrei tu ci când sunt locuri, iar în cele mai multe județe din țară, timpul de așteptare pleacă de la 3 luni in sus (sunt câteva printre care și București unde se aștepta 2-3 săptămâni, 1 lună maxim).
Sensurile nu le forțezi absolut deloc, observi cum se circulă, nu te bazezi pe semnalizările lor că-s multi tâmpiți care semnalizează aiurea sau deloc. Te uiți la rotile lor. In ședințele pe care le mai ai, fă cat mai multe manevre, sensuri și unde mai ai probleme.