| Tonny_Marius_1992 a întrebat:

astazi l-am sunat pe instructorul meu pentru a imi mai lua o ora de condus inainte de traseu. traseul il am pe 26.01. 2016(marti). Problema este ca instructorul meu m-a anuntat ca nu poate scoate masina din curte pentru ca are zapada multa. in fine. ideea este ca mi-a spus ca nu se stie daca ajungem la examenul pentru traseu. si ca sa nu ne prezentam. stie cineva ce as putea sa fac? nu vreau sa mai astept prea mult. nici macar nu stiu cand o sa ma pot reprograma(adica in cat timp) astept raspunsuri. multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Asa am patit si eu, doar ca masina se stricase cu adevarat. Nu am putut sa fac cele 6 ore ramase, si masina i s-a reparat chiar inainte cu o zi, a trebuit sa merg asa, nu aveam nimic de pierdut, din cauza lui, asa am picat(totusi nu il invinuiesc pentru ca 80% din vina este a mea). Te poti reprograma oricand dupa 26, mergi la sediu si vezi. Eu maine merg sa ma reprogramez iar, dau a 3-a oaralaughing

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica nu poate scoate masina din curte? pai el nu din asta traieste?

zii sa iti recomanda un coleg de al lui care e in stare sa scoata masina din curte... asta e dai pe alta masina, dar macar dai

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Insista! Eventual, ajuta-l la zapada, daca nu vorbim de mai mult de un metru.
De cand ti-ai facut programarea asta?

| OldSoul a răspuns:

E simplu, mergi si ii scoti tu zapada din curte, e clar ca asta a vrut sa-ti spuna indirect, doar ca tu nu te-ai prins.

| Tonny_Marius_1992 explică:

Programarea am facut o în aceeași zi după ce am luat sala, adica în decembrie pe 21. Nu este vorba ca vrea să îl ajut la dat zăpada, cu toate ca m.aș duce să îl ajut, numai să dau, să nu mă mai amâne. Știe cineva după cât timp pot să dau dacă nu mă prezint? Ideea mea este să mă prezint acolo marți și să încerc posibilitatea de a vorbii cu examinatorul să dau cu alt instructor pe altă mașină. Vreo părere?