| anonim_4396 a întrebat:

Sunt disperata! Am făcut 3 ședințe de condus, mâine e a 4-a si inca nu pot sa conduc singură,adică instructorul inca îmi manevrează de volan prin intersecții,prin sens giratoriu, pune frana de multe ori, dintr-un cuvânt nu ma pricep deloc crying. Am șanse sa mai invat sad? Voi de la a cata sedonta ati mers singuri? Va rog, câteva sfaturi!

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Acorda-ti maimulta incredere/gandeste pozitiv/si vei vedea ca o sa fie bine..mai dureaza pana te va lasa sa conduci fara ajutor.
O seara bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu toata lumea se pricepe la condus, eu am condus din prima singur, nu mi s-a parut chiar atat de complicat sa tin masina aia pe banda ei. totul se invata prin mult exercitiu, ai mai ai nevoie de ore suplimentare o sa iti mai iei, in final inventi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, tu stai rău de tot cu încrederea în tine. Concentrează-te și amibiționează-te.

| hummmer a răspuns:

Nimeni nu s-a născut conducător auto...

Dar dacă nu te pricepi,de ce vrei carnet? Să încurci traficul,să fii înjurată,să omori vreo persoană că tu nu te descurci? Ce te faci după ce iei carnetul şi eşti singură în maşină?
Totuşi: caută un simulator auto profesional(formează-ţi nişte reflexe),relaxează-te nu fi crispată la volan(cam greu în traficul de azi), fă ore suplimentare(chiar şi de noapte), găseşte un poligon auto sau o parcare goală unde să exersezi, şi dacă tot ţi se pare că nu e de tine şoferia, NU îţi lua carnet, eu îţi mulţumesc de pe acum.

| antonyo13 a răspuns:

Este normal sa se intample asa, esti la inceput, ai emotii, te sperii. parerea mea este sa fii calma, sa lasi emotiile deoparte si timpul iti va rezolva problema.