Întrebare recomandată | Darkfable a întrebat:

Am fost la poliție sa iau dovada ca am gasit masina lovită in parcare declarând ca nu am pretentii la recuperarea prejudiciului. Întrebarea mea este se mai face anchetă sau cercetări daca eu am declarat cele sus spuse?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Singurul caz in care se face ancheta este acela in care exista, in perioada respectiva vreun accident cu fuga de la locul accidentului si masina ta este compatibila cu datele stranse de la fata locului (stiu asta fiindca asa a fost prins soferul care a nenorocit o vecina pe trcerea de pietoni si a fugit de la locul accidentului, iar peste vreo 3 saptamani a mers la politie pretinzand ca a gasit masina lovita in parcare).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se va mai face nici o ancheta, vei primi adeverinta pentru reparare (daca n-ai primit-o deja).

| Coman_Sorinna_1998 a răspuns:

Daca ai declarat asta, ancheta se poate incheia