| Adrian_Bica_1967 a întrebat:

Mi-am găsit mașina lovită in parcare, am găsit nr. de înmatriculare a faptasului pe camerele de luat vederi, am fost la poliție cu înregistrarea și am depus-o, in cât timp îl găsește și ii trimite citație de prezentare la poliție?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Salut. Foarte bine ca ai anuntat. Faptasului i de dau 24h de la incident sa declare evenimentul dupa care politia il cauta in baza de date si fie il suna, fie ii trimit citatie. Dureaza maxim o saptamana.
Se va stabilii o zi de comun acord si veti merge la sectie. Acolo agentul fie va face un proces verbal cu care se va merge la rca fie va indruma sa faceti amiabila si se inchide cazul la politie.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de spus o perioada exacta, probabil in cateva zile.

| darrio2007 a răspuns:

Nu avem de unde sti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine știe, pot fi zile, pot fi luni