| kazaryon a întrebat:

Am gasit o masina inscrisa la un super pret si as dori sa imi spuneti si voi ce parere aveti

http://www.tocmai.ro/renault-clio-symbol-ii-1-5dci-2006- 19938531.html

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e inscrisa nu inseamna ca nu trebuie sa platesti taxa de timbru. intreaba mai intai daca are sau nu taxa platita si cere adeverinta de la anaf

masina aia sigur a avut un impact frontal serios. Capota e clar de alta culoare si se vede in vreo 2 poze clar cum nu e deloc aliniata cu restul caroseriei. (vezi ce spatii are la faruri). Plus nu scrie cati km are. Eu nu as da bani pe masina aia

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorul 1.5dci e riscant.
Am vazut o multime de dci-uri sparte, atat de la mecanici prosti si curele de distributie ieftine, cat si de la uzura, mai exact se blocheaza cate un injector pe deschis si de acolo si prapadul, topeste efectiv internele motorului.
Cat timp merg, sunt niste super motoare, consuma foarte putin si au puterea mai mult decat ok.
Daca motorul suna cum trebuie, merita luata. Daca se aude cea mai mica bataie, eu nu m-as atinge de ea.

| twitterask a răspuns:

Plus: consum mic
Minus: intretinere scumpa
Cauta altceva, sunt variante mult mai bune.