| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pretul e ok, nu mi-ar fi rusine cu ea pe strada, as mai negocia-o pana pe la 1500 macar, cu conditia sa mearga impecabil motorul.
Se vede ca a fost avariata frontal-stanga si reparata foarte prost, si nu are taxa auto platita, deci trebuie sa fie de acord proprietarul sa-ti lase actele pe numele lui, sa faceti comodat, altfel n-are rost, daca se asteapta sa platesti ~600e ca sa o inmatriculezi pe numele tau. Conteaza si varsta proprietarului din acte, daca e un tanar si ai de platit cate 1200lei pe an la asigurare mai bine o lasi balta.
Despre 1.5 DCi sunt si bune dar si rele.
Partea buna e ca ai parte de un motor destul de puternic, cu taxe si consum foarte mici pentru ceea ce ofera. Partea proasta e ca nu sunt motoare de o viata, sunt sensibile la motorina si am vazut multe care se sparg dupa 250. 000km.
Si alta buba la ele e distributia, curelele care nu sunt originale, daca mai sunt si montate stangaci se rup imediat, creand daune majore in motor.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita e masina de femei cu fluturi pe ea. Cam mare, greu de parcat in oras.

| kazaryon explică (pentru mgtow):

Cum sa fie mare? Si unde scrie ca daca are fluturi e de femeie? Unii zic ca e mica

| mgtow a răspuns (pentru kazaryon):

E mare oricum, fiecare isi da cu opinia dar numai femeile au fluturi si flori lipite pe masina. E posibil sa fie o vanzatoare cea care vinde masina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1.5 dci ul ala de la renault e un motor destul de reusit si economic.

vezi sa aiba taxa platita, ca daca nu o sa ai o surpriza

plus masina aia a avut un accident ceva, capota are alta culoare si ceva nu se aseaza in fata la tablarie.

vezi ca fluturasii aia sa nu ascunda ceva rugina, zgaraieturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are poze cu interiorul, cu bordul, eventual motorul.
Deranjeaza abțibildurile acelea de pe partea dreapta.
Vanzatorul este din Barlad masina are numere de Iasi.
Km nu sunt scrisi clar.225 sau 225.000
Pretul este prea mic.
Vanzatorul este unul tanar deoarece vinde si componente de computer.
Intelegi acum de ce nu se vinde?

| MariusF23 a răspuns:

Ca marime e ok. Am avut Clio 2 in familie si nu am altceva de zis decat cuvinte de lauda. In aproape 200.000 km cat am facut cu ea pana anul asta nu am avut nicio problema. Si avand in vedere ca a fost masina de firma initial, pe care am cumparat-o la 2 ani de la data fabricatiei, cu mine a ajuns la 295.000 km fara probleme. Desigur, eu am avut 1.4 16V benzina. De DCi nu stiu ce sa zic, n-am avut diesel. In privinta asta nu ma pot exprima. Dar ca marime e ok, e doar cu vreo 30cm mai lunga decat clio 2 normal, deci incape oriunde. Trebuie doar sa ai grija.

| Florian20405 a răspuns:

Salut.
Voi fi subiectiv,daca nu ai pretentii de la comfort,putere si spatiu, nu ma refer la portbagaj, ci la spatiul din interiorul masinii, masina este buna, mai ales pentru un incepator care sta prost cu parcarile(la diesel cuplu e bun) si care are pretentia de un consum foarte bun.Nu sunt innebunit dupa Renault, chiar nu-mi place, dar motorul 1.5 dci de 75 respectiv pana la 85 cp este un motor de nota 10, fiabilitate cat cuprinde si consum foarte mic.
Bafta!