| Anonimul151 a întrebat:

Am găsit următoarea mașină intr-un parc auto. Prețul este unul acceptabil pot spune.

Masina este următoarea un VW Golf 5, Manual Diesel, consum 1.9 l ( TDI ), 275.000 KM

Prețul ei este 3390 Euro.

Se merită cumpărată aceasta mașină, avand în vedere că e din 2004? Nu vor apărea probleme?

Mașina asta este potrivită pentru începători? Nu este prea puternică?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ala nu e consum, ci capacitate. Motor 1.9 litri si doar 105cp. Injectoare de tot rasul, cu came, ca la autobuzele GMC din anii '40.
Tabla de tot rahatul.
Masina... Sau nici macar masina, de 18 ani, la 3000 de euro?
Aia e de maxim 2000 de euro.
Probleme cu siguranta vor aparea.
Este buna pentru incepatori. Nu este prea puternica pentru nimeni. Aia 105cp inseamna nimic pentru 2022, mai ales ca 80% din timp va scoate mai mult fum decat puterea maxima de fabrica.
Nu recomand sa arunci banii pe asa ceva, dar decat un Logan ruginit din 2004, e un sut mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consum 1.9l? Nu prea exista asa ceva, poate motor 1.9 tdi diesel! Are multi km, o sa ai de investiti in ea chiar si daca e intr o stare tehnica buna. Un egr, un filtru de paerticule (daca are ca nu cred ca are), ambreiaj, turbina, termostat etc laughing Pretul nu este doar 3390, o sa mai platesti dupa, e normal asta.

Răspuns utilizator avertizat