| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput scoala de soferi in urma cu o saptamana. Dupa ce termin cursurile teoretice voi da un examen teoretic asemanator cu proba de la sala.Am un calculator acolo cu o aplicatie in care sunt exercitii cu indicatoare, legislatie rutiera si chestionare si eu am gasit un folder cu toate intrebarile de la chestionare.Intrebarea este:La examenul pe care l-am mentionat mai sus imi da intrebarile alea din aplicatie sau imi da un test separat? As vrea sa imi descarc intrebarile pe un stick si sa invat toate intrebarile si raspunsurile acestea pe de rost pentru ca sa fac punctaj maxim.Voi cum ati dat testul de la sfarsitul cursurilor teoretice?

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Întrebările de la examensunt la fel ca pe scoalarutiera.ro și pe https://www.drpciv.ro/dlexam

Cel mai bine faci pașii de pe școalarutiera.ro, cel mai important mediul de învățare cu toate întrebările explicate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa scoala rutiera si treci. Eu am luat 25 din prima si facusem doar 20% din "Mediul de invatare" si vreo 30/40 de chestionare (multe din ele repetate). Nu e asa greu, buna-i la traseu.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Https://www.drpciv.ro/dlexam
https://www.scoalarutiera.ro/
Primul link este direct la o simulare de examen pe care o sa il dai la politie. Al doilea este ca sa inveti legislatia/marea majoritate a intrebarilor/indicatoare.
Good luck.

| Feitan a răspuns:

Esti cam tryhard, nu te ajuta cu nimic sa iei sala cu punctaj maxim, tu vezi cu traseul ca acolo pica lumea.

| Andreimacinca1 a răspuns:

Iti sugerez sa faci mediul de învățare și cele 40 de chestionare de pe scoalarutiera.ro, si niste chestionare pe site ul politiei, drpciv. Eu asa am făcut și am luat o din prima cu 25 rolling on the floor pe scoalarutiera.ro daca greșești o întrebare ai explicații, cu video sau direct cum e in legislație trecut, sau ambele. Pe lângă subiect, de unde esti? Si la scoala la care am fost eu era fix la fel cu aplicația aia inainte de sala laughing. Bafta la sala și traseu