| DrunkenIrish a întrebat:

Am luat un golf 6 1.6 tdi.Cat costa sa fac distributia? Ce mai este nevoie sa schimb la masina daca abia am luat-o?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Vreo 800 lei distributia cu tot cu manopera.Clar trebuie sa ii mai schimbi uleiul, filtrele si daca tot dai jos distributia as zice sa ii schimbi si pompa de apa. Pe mine toate acestea m-o costat cam 1800 lei la un Seat Exeo 2.0 TDI. Deci la tine tot ce am zis mai sus o sa te coste undeva in jurul sumeu de 1500 lei.

1 răspuns:
| controlby a răspuns:

Distributia in jur de 1000 lei, si daca abia ai luat-o si ai dubii in privinta trecutului ei, atunci mai poti schimba filtrele si lichidele, ulei antigel si lichid de frana. si chiar si uleiul cutiei de viteze, dar acum depinde de ce pretentii ai de la masina, in sensul ca poate vrei sa o lasi sa o foloseasca si urmasilor...