| firimitageorge a întrebat:

Am nevoie de ajutor vreau sa desfac piulita de la variator de la scuter dar. nu e o piulita obisnuita e un fel de rotund presat si nu amm cum sa o desfac am un peugeot speedfight 2 va rog cine ma poate ajuta dau Funda

7 răspunsuri:
| krysstal a răspuns:

Incearca cu o cheie care prinde si se blocheaza pe surub, sigur merge..cum dracu sa tai piulita? nu crezi ca ar fi pus alta piulita tampitii aia care au facut scuterul daca nu era necesara asta? sau o fi facu-o asa doar ca sa te chinuie?

| viotedy a răspuns:

Mai bine intreaba un mecanic scutere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se vede bine. Are un sant pe mijloc? Foloseste o surubelnita. Daca nu are, inseamna ca este un nit si nu il poti desface, ci numai sa-l tai.

| firimitageorge explică (pentru anonim_4396):

Nu are sant dar cred ca o voi taia si voi inlocui piulita.dar cum sa o tai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru firimitageorge):

Doar cu o pinza de bomfaier. Altceva nici nu cred ca incape.

| maestrul007 a răspuns:

Ia un ciocan si o dalta si dai in sensul normal