| banel10 a întrebat:

Consuma multa benzina.e vorba de un scuter peugeot speedfight cu racire pe aer.rolele 16/13/7 grame sunt pentru viteza? pentru ca eu nu vreau o viteza mare as vrea un consum mai mic.cdiul poate sa influenteze oprirea din mers(am inteles ca el da turatia motorului)? multumesc

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Decat sa faci o boacana mai bine sfatuiestete cu astia http://moletech.ro/moletech_scooter.html pentru ca vechiul proprietar in caz ca e la mana 2ª a facut manevre la ea

| viotedy a răspuns:

Ti-am zis ca oprirea din mers poate fi de la vacuum.Rolele originale au 8, 95 gr.Pentru consum mai ok trebuie reglat carburatorul.

| banel10 explică (pentru viotedy):

Buna ziua dl Viotedy.imi puteti explica si mie cum se face reglajul la carburatorul de peugeot speedfight? am cumparat si alt vacuum, iar cand il pornesc trebuie sa l tin accelerat ca nu porneste si dupa aceea cand iau mana de pe acceleratie moare.sa fie aprinderea de vina? am mutat siguranta de la pistonasul care e cablu de la acceleratie(am 5 trepte acolo si era pe ultimul de jos, asa trebuia sa fie?)ajutati-ma si pe mine sa i dau de cap.multumesc

| viotedy a răspuns (pentru banel10):

Nu-i vine benzina de aia moare.Verifica filtrul de benzina daca nu-i murdar si daca are benzina in el.Carburatorul e mai greu de reglat-iti trebuie experienta.Strangi surubul de aer la maxim, apoi desfaci 2 ture jumatate.

| banel10 explică (pentru viotedy):

Buna ziua dl Viotedy.am cam facut scuterul, dar ar ami fi o problema:dupa ce merg cam 1km incepe sa mi se opreasca, daca tin degetul la filtru merge si n am treaba.ce ar putea fi? multumesc

| viotedy a răspuns (pentru banel10):

La care filtru tii degetul? La aer? Vezi ca si buretul ala trebuie spalat cu apa calduta, uscat si spreyat cu spray special pentru filtre.

| banel10 explică (pentru viotedy):

Da la filtru de aer, dupa ce merg 1 km daca nu tin mana la filtru mi se opreste.filtru e curatat.la rece merge.cand se incalzeste moare motorul.ce poate sa fie?