| gabi659 a întrebat:

Am nevoie sa sudez evacuarea la masina doar de la jumate e de inox pe 63mm, oare pot suda cu electrod de inox si acest aparat de sudura? https://ibb.co/7vvW5xF
Nu vreau s-o fac in alta parte ca e scump, va tine sudura, sau merge macar sa sudez?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai avea electrozi inveliti, destinati sudurii de tip MMA a materialelor precum inoxul, sigur ai reuși

| Andrel348 a răspuns:

Aparatul e ok, electrozi de inox de 2mm se gasesc, sudura va tine foarte bine problema cea mai mare este experienta sudorului.Em am avut de inlocuit un racord flexibil de Inox, stiu sa sudez destul de bine Tig si MMA, am vreo 3 aparate de sudura unul esab, miller si unul italian pentru aluminiu, am cu ce sa ridic masina si ghici am fost la service.A durat 20 de min si mi-a cerut 80 de lei.