| anonim_4396 a întrebat:

Am o dacie 1310 sunt proprietar in acte cati bani se da la REMAT ca fier vechi masina are 969 kg total? doresc o informatie corecta

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intre 600 si 800 de lei daca o predai pe roti, si primesti si acte ca s-o poti radia.
Daca o tai si o duci pe bucati, se cantareste tot fierul si primesti mai mult, in jur de 1000 de lei, insa nu-ti mai elibereaza adeverinta de casare, si ramai cu ea neradiata.
Daca e fabricata inainte de 1985, si are piese bune, ai putea sa o dezmembrezi partial inainte de a o preda la fier vechi, inca se vand bine piesele de dacie, in special astea vechi.