| Laurentziu_Geo_1994 a întrebat:

Sall am si eu o problema. Am avut o dacie 1310 si am vandut-o la fier vechi fara sa o scot din circulatie.Mai platesc taxele in continuare? Si daca stie cineva cum pot sa o scot din circulatie? MULTULESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| FataText a răspuns:

Salut. Da taxele o sa le platesti pentru ca masina trebuia Radiata.Dar nu stiu cum o poti scoate acum din circulatie. Probabil ca trebuie sa mergi la primaria unde este inschrisa masina. Sper ca te-am fost de folos.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la radiere va trebui sa platesti impozitul anual.
Mergi la Serviciul de inmatriculari din judetul tau, cu actele masinii si actul de la fier vechi si faci o cerere de radiere din circulatie si apoi la organul de taxe si impozite locale de la primaria localitatii tale.

| onasis1961 a răspuns:

Foarte greu de radiat.Ai ceva acte ca ai dus-o la fier vechi, trebuia sa-ti dea hartie in care sa specifice ca sa adus auto cu seria de caroserie. Daca nu ai aceasta dovada trebuie sa mergi la un notar si sa dai o declaratie pe proprie raspundere ca masina s-a dat la fier vechi.cand ai astea mergi la financiar si la politie de o radiezi.Multa bafta!

| ZvT a răspuns:

Trebuie radiata altfel platesti taxe. Cred ca la RAR, nu sunt 100% sigur.