| georgegeorge90 a întrebat:

Am o drujba STIHL-MS170 si se ineaca bujia, ce ar trebui sa fac sa nu se mai inece? happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se schimba bujia, nu e scumpa una de drujba.

| paulthegame a răspuns:

Salut pot doua cauze pentru care iti uda bujia 1 nu mai da scanteie bujia curat-o cu o perie de sarma si vezi ca electrodul de la bujie sa nu fie stramb, 2 trebuie reglat carburatorul., dar la tine cred ca bujia e mai mult ca sigur incearca si explica

| Sp33dyt a răspuns:

Incearca sa schimbi combinatia de ulei-benzina

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Inchide jiglerele L+H de tot, dupa ce le-ai inchis, deschide-le 1 tura pe amandou a si porneste drujba. Las-o sa se incalzeasca 10 minute.
Daca se invarte lantul, desfaci usor T-ul pana nu se mai invarte, daca nu ai T-ul desfaci din L incet, incet pana se opreste lantul. Din L faci maxim de ture, incet, incet stanga sau dreapta, apoi inca 1/4 desfacut. Din T reduci pana se opreste lantul.
Acum tii drujba fixata bine si o accelerezi maxim 10 secunde, apoi desfaci H-1/4. Accelerezi din nou 10 secunde la turatie maxima si desfaci H-ul cu 1/2 ture! Daca intampini probleme astept intrebari! Salut!

| Man_Cosmin_1982 a răspuns:

Ce e defacut cand ineaca bujia