| nauca a întrebat:

Am o masina adusa din Spania si e pe numele parintilor mei (care au cetatenie spaniola). Se poate sa imi fac ITP-ul fara sa o inmatriculez?
Mentionez ca merg cu ea in Romania de un an de zile si in curand imi va expira inspectia tehnica periodica, facuta in Spania si nu as vrea sa fac un drum pana acolo pentru asta.
Multumesc

10 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Te adresezi unei reprezentante a marcii respective, de acolo te va trimite ei exact unde trebuie sa mergi sa faci ITP-ul masinii.

| tradaro a răspuns:

Da.

| paul_4864 a răspuns:

Se poate dar iti trebuie cartea de identificare in original

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar as vrea si eu sa aflu unde si cum se poate face... sunt in aceeasi situatie! mail coman_dragos2003@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu in aceeasi situatie. Am venit din spania pentru todeauna si I. T. V imi expira in febluarie 2010 daca stiti ceva trimitetim pe gigies_es@yahoo.es multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna nuca te rog spune-mi si mie daca ai rezolvat si daca se poate face itp in romania sunt in aceeasi situatie...mersi,,,,,,,CATALIN

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contact la gorilaz_music@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

R20burns@gmail.com... facem ITV (ITP) pentru masini Inmatriculate in spania, cu eticheta de pe parbriz(complet). pentru masini de pana la 10 ani valabilitate 2 ani pentru restul depinde de an. pentru mai multe informatii contactati e-mail.(lucram la applus (itv spania)).

| dcl a răspuns:

Mai fratilor, cum se poate face itv-ul aici la noi, la o masina inmatriculata in spania? va rog raspuns la dcl_1977@yahoo.com

| alex516 a răspuns:

An acceasi situatie sunt si eu cu auto anmatriculata an spania si sunt prpietar an acte va rog un raspuns la alex_spaniolu24@yahoo.com unde pot face itp? an ro